faq

Frequently asked questions

Kde Vás najdu?


Naši vinotéku můžete navštívit v Litoměřicích, na adrese Mostecká 232/4.
Jaká je nejmenší velikost objednávky na E-shopu?


Všechny objednávky jsou pro nás důležité. Rádi zašleme i jednu lahev našeho vína. Při objednávce nad 5.000 Kč získáte přepravu zdarma.
Odkud jsou vaše vína?


Dovážíme vína ze 3 států s bohatou vinařskou historií. Konkrétně z Moldavie, Armenie a Gruzie?
Proč jste si vybrali pro dovoz vína z Černomořské oblasti?


Víno se v tomto regionu pěstuje od nepaměti. Konkrétně Kavkaz je považován za kolébku vína. Z tohoto regionu se pěstování vinné révy a výroba vína rozšířila do celého světa. Vína z této oblasti nám při cestách v tomto regionu velmi zachutnala a vzhledem k tomu, že jejich nabídka v ČR je velmi omezená, rozhodli jsem se s jejich importem a distribucí začít sami.
Mohu u Vás zakoupit sudové, stáčené víno?


Ne, toto není možné. Dovážíme výhradně víno vyšší kvality, balené v kvalitních skleněných lahvích. Domníváme se, že součástí kultury vína je i jeho odpovídající spotřebitelské balení, vkusna lahev, dobrý uzávěr, etiketa, kapsle... V neposlední řadě je většinu našich vín možné dále archivovat a nechat zrát na lahvi.
Jaká je nabídka jídla ve vinotéce?


Nejsme restaurace, přesto u nás o hladu nebudete. Nabízíme variace studených delikates, které se vhodně snoubí s vínem. Syry, uzeniny, sušené a fermentované ovoce a zelenina. V neposlední řádě můžete vybírat z nabídky našeho domacího pečiva. Ať již vyhlášený kváskový chléb, bílé pečivo, nebo deserty.
Je možné vína ochutnat?


Náš vyskolený personál Vám rád pomůže s výběrem vína a nabídne samozřejmě ochutnání, tak abyste byli maximálně spokojeni. V případě zájmu o více ochutnání můžete realizovat degustaci dle připravených programů, nebo si domluvit degustaci zcela podle své představy.
Jaká je kapacita vinárny?


Nabízíme několik různých prostorů. Základní vinotéka má kapacitu 42 osob. Vnitřní, částečně zastřešený dvůr má kapacitu 30 sedících hostů. Samostatný salonek ve dvoře pro 16 osob a dva degustační sklepy pro 12 a 24 stojících hostů. Jakýkoli prostor je možné po dohodě rezervovat pro individuální akci.
Je možné uspořádání svatby?


Ano, rádi pro Vás připravíme jakoukoli oslavu na klíč. Včetně teplého i studeného cateringu a výzdoby na Vaše přání.